Filmy reklamowe Warszawa | Spoty reklamowe Warszawa

Filmy reklamowe (spoty reklamowe) to jedno z ważniejszych narzędzi marketingowych, służących do budowania wizerunku marki firmy. Realizowane przez nas filmy spełniają standardy emisyjne wszystkich stacji telewizyjnych w Polsce. Przygotowując filmy reklamowe zaczynamy od wykreowania oryginalnego pomysłu, a następnie na każdym etapie produkcji dbamy o stworzenie pozytywnego wizerunku firmy lub produkty. Pracując nad filmem przyświeca nam cel aby wywołać u widza ciekawość i emocje, a to przekłada się na stosunek do marki i produktu. W swojej pracy stosujemy profesjonalny sprzęt, który obsługują kreatywni ludzie. Spoty reklamowe, bo tak najczęściej określa się filmy reklamowy, to przeważnie 30 sekundowe małe arcydzieła. Jednak, w zależność od Twoich potrzeb i oczekiwań, przygotujemy film dłuższy lub krótszy tak, aby w pełni przedstawić odbiorcy Twój produkt lub usługę. Nie ma znaczenia gdzie zdecydujesz się zaprezentować swoją reklamę. Czy będzie to telewizja, internet czy ekran wielkopowierzchniowy, otrzymasz ją w optymalnej jakości. Jeżeli obejrzenie Twojego filmu skłoni widza do działania to będzie to również nasz sukces. Filmy reklamowe to skuteczne narzędzie w walce o klienta pozwalające Tobie wyprzedzić konkurencję.

Filmy reklamowe to nowoczesne podejście do reklamy

Jeszcze do niedawna tekst wraz z fotografiami były idealnymi nośnikami informacji. Prężnie rozwijała się blogosfera, wiele osób marzyło o wydaniu książki, a doskonałymi środkami promocji dla firm były ulotki z wypisanymi najważniejszymi informacjami o usługach przedsiębiorstwa. Zwracano również uwagę na to, aby na stronie internetowej firmy czy instytucji zawsze znajdowały się dokładne opisy podejmowanych działań i prezentowanej oferty. Dziś sytuacja jest nieco inna: ludzie są coraz bardziej zabiegani, a przed komputer lub telewizor zazwyczaj siadają zmęczeni po całym dniu pracy. Choć tekst jest w stanie przekazać wiele informacji, wymaga stałego zaangażowania i skupienia uwagi u odbiorcy, a o to może być ciężko. Dlatego znacznie lepszym pomysłem na informację o działalności instytucji, raport z pracy stowarzyszenia czy reklamę firmy są spoty reklamowe.

Czym są spoty reklamowe?

Spoty to krótkie filmy reklamowe, które najczęściej trwają do kilku minut. Nie są miejscem na szczegółowe omawianie danej kwestii – mają za zadanie raczej przyciągnąć uwagę odbiorcy i zwrócić jego uwagę na pewną problematykę/zagadnienie, a na końcu wskazać, co powinien zrobić, aby zapoznać się z resztą informacji. Spoty reklamowe mogą dotyczyć przeróżnych kwestii i są wykorzystywane przez różne osoby: politycy nagrywają spoty wyborcze przed wyborami, aktywiści społeczni nagrywają filmy, mające na celu zwrócić uwagę na istotne problemy, takie jak zanieczyszczenie środowiska czy wypadki drogowe. Spoty są także stałą częścią kampanii reklamowych znanych firm, jak i tych informacyjnych (przykładem może być tu chociażby policja tworząca spoty skierowane do starszych osób o tym, jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”). Jak więc widać, spoty reklamowe to narzędzie bardzo wszechstronne.

Jakie są największe zalety spotów reklamowych?

Spoty reklamowe mają istotną przewagę nad innymi formami prowadzenia kampanii. Do ich największych zalet możemy zaliczyć to, że:

  • przyciągają uwagę odbiorcy,
  • nie wymagają ciągłego zaangażowania i skupiania się na treści, nie nudzą,
  • są w ciekawej formie audiowizualnej,
  • możemy je emitować w internecie, telewizji, na portalach społecznościowych,
  • w pozytywny sposób zachęcają do podjęcia działania,
  • mogą być wykorzystane w kampaniach różnego typu, są uniwersalne,
  • jeśli wyróżnią się na tle konkurencji, potrafią zaistnieć na rynku i zyskać popularność wielokrotnie przechodzącą nasze oczekiwania.

Tworzenie filmów reklamowych, czyli kto zajmie się stroną techniczną przedsięwzięcia

Niezłą jakość nagrywanych filmów oferują dzisiaj nawet przeciętne smartfony. Ciężko jednak przygotować profesjonalny spot samemu: nie każdy ma dobry pomysł, aspekty techniczne wbrew pozorom bywają skomplikowane (dobór odpowiednich kadrów, montaż wideo). Nawet jeżeli uda nam się wykonać spot, to raczej nie dorówna on jakości tym, do których produkcji użyto specjalistycznych kamer, dronów i nad którymi czuwali operatorzy planu. Dlatego jeśli na poważnie myślimy o realizacji profesjonalnego spotu reklamowego, warto powierzyć to specjalistom z branży, takim jak my. Po konsultacji z klientami jesteśmy w stanie zrealizować wyjątkowy film promocyjny specjalnie dla nich, dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Ponadto taki spot będzie świetnie prezentował się pod względem wizualnym, a kwestie techniczne zostaną dopięte na ostatni guzik.